Akvárium 12 litrů - živočichové

Název

ks

Informace

     

Poecilia sp. „Endler's"

8
Pořídíl jsem 3 kusy (1x samec + 2x samice). Tyto malé rybky jsou neuvěřitelně plodné, již jsem měl několikrát plné miniakvárium malinkatých rybiček. Z odchovů jsem pár rybek ponechal jako další generaci, ostatní přelovuji do velkého akvária, kde dopadnou jako krmivo větších ryb. Momentální poměr samci : samice je 3:5. Foto1 zachycuje několik rybek, foto2 zachycuje mladého smace (fotka není moc ostrá, ale lépe se mi tyto pohyblivé rybky vyfotit nepodařilo)..
.

Caridina japonica

3
Tři kusy jsem do nádrže umístil za účelem likvidace zelené vláknité řasy... chutná jim, ale aby ji zlikvidovaly zcela muselo by jich být mnohem více. (foto1, foto2, foto3, foto4)
.

Planorbis sp.

Okružák ploský

?
Do miniakvária se okružáci dostali společně s rostlinami, momentálně jich je v nádrži poměrně hodně, kromě řas si pochutnávají také na rostlinách, ale ty i bez šneků nevypadají moc krásně, takže mi to zatím nevadí ;o)
     
Neritina natalensis
0
Krásný plž (foto2) živící se pouze řasami. Existuje mnoho barevných variant. U tohoto plže mě zaujal jeho systém okusování (824kB) řas ze skla - pěkně zleva doprava a zase zpátky aby nic nezůstalo :o). Bližší informace jsou uvedeny zde.
Jediný kus co byl v niniakváriu pošel v únoru 2006.