Akvárium 110 litrů - živočichové

Název

ks

Informace

     

Ancistrus multispinnis

1
Nejstarší ryba v mém akváriu, kupoval jsem 2ks v roce 1996, po půl roce jeden kus při vzájemném souboji zemřel a zůstal mi jen jeden - samice. (pár detailů: foto1, foto2, foto3). V roce 2003 jsem dokoupil další 2 ks, ty však nepřežily stres ze stěhování nádrže (v noci vplavaly do externího závěsného filtru, kde se zavrtaly mezi filtrační hmoty, než jsem si toho všiml bylo po nich).
.

Cheirodon axelrodi

13
Tato rybka tvoří hlavní rybí osádku akvária, časem hejno zvětším na 15 - 20 ks (závisí na vymření posledních zůstatků různých druhů ryb umístěných v nádrži). Tyto rybky se mi velmi špatně fotí, přikládám 2 méně zdařilé fotky: foto1, foto2.
.

Capoeta tetrazona tatrazona

0
Velmi odolná rybka, zakoupil jsem 14 ks v roce 1998 žádný kus bezprostředně po umístění do nádrže neskonal (jako u jiných choulostivých ryb). Počet 14 ks se v nádrži udržel 2 roky, poté pošly 4 kusy, zbývajících 10 vydrželo další 4 roky, poté začaly postupně odumírat až do začátku roku 2005 kdy zůstal poslední kus (zde platí Vyghumovo pravidlo - poslední ryba konkrétního druhu v nádrži vydrží neuvěřitelně dlouho ;o). (foto1, foto2). Poslední parmička pošla v únoru 2006 ve věku cca 8 let
.

Xiphophorus ....

0
Platy mi v akváriu nikdy moc dlouho nevydržely, ale i u těchto ryb platí Vyghumovo pravidlo ;o) Poslední kus přežil své kolegy již o více než rok... (foto1, foto2)
     

Hasemania nana

0

Tetra měděná, 3 poslední kusy v nádrži, jsou to opět už hodně staří jedinci, pobyt v nádrži mají předplacený na doživotí ;o). V únoru 2006 pošly 2 kusy, zbývá poslední.
.

Microgeophagus ramirezi

3
Tato rybka se mi již dlouho líbila, pořídil jsem 1 pár, samice nevydržela, tak jsem koupil další dvě samice, bohužel taky moc dlouho nevydržely... Samec je v pořádku, daří se mu dobře, pokusím se sehnat zase samice, snad již nějaká vydrží ;o) (foto1, foto2, foto3, foto4)
.

Caridina japonica

6
Krevetky CJ pomáhají udržovat akvárium v čistotě (společně s ancistrusem a šneky). Výborně likvidují zelené vláknité řasy, sem tam si zobnou krmivo pro ryby. (foto1, foto2, foto3)
.

Melanoides tuberculata

Pískořka věžovitá

?
Tento nenápadný plž pomáhá likvidovat zbytky nespotřebované potravy zapadané do substrátu, stejně tak likviduje zbytky rozkládajících se rostlin. Tím, že prolézá dno ho provzdušňuje. Po rozmnožení těchto plžů se výrazně omezil počet Okružáků v nádrži (pravděpodobně jsou ve shánění potravy rychlejší než okružáci ;o). (foto, bližší informace)
.

Planorbis sp.

Okružák ploský

?
Dříve hojně zastoupení plži v nádrži, nyní jsou v menšině oproti Pískořkám... (foto1, foto2)
     
Neritina natalensis
0
Krásný plž živící se pouze řasami. Existuje mnoho barevných variant, bližší informace jsou uvedeny zde.
     
Crossocheilus siamensis
0
Parmička siamská (SAE) - výborný likvidátor řas. 4 ks jsou pro tuto nádrž poměrně hodně, časem je budu muset přemístit jinam, Do té doby ale počítám s jejich službou v oblasti likvidace řas. 8.5.2006 jsem parmičky věnoval kolegovi - viz. historie-novinky...
   
Neocaridina denticulata
9
Další krevetky v nádrži. K Carridina japonica jsem doplnil Neocaridina red cherry, které kromě pojídání řasy působí velmi dekorativně.